11.10.2018 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

ÇOCUKLAR İÇİN AĞAÇ EV MODELLERİ

ÇOCUKLAR İÇİN AĞAÇ EV MODELLERİ

Hangimiz çocukken kendimize ait bir yaşam alanımız olsun istemedik ki! İşte, kendi çocukluğumuzdan esinlenerek çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyenin yapılmış örnekleri: Çocuklar için ağaç ev modelleri

Çocuklar kendine özel alan yaratmayı ve o alanda bir şeyler saklamayı çok severler. Evde çadır, yoksa sandalyelerin üstüne atılan bir çarşafın altına girer, hiç yoksa perdenin arkasına saklanırlar. Kendilerin ait küçük alanlarda oynamayı, o alanda tam anlamıyla kontrol sahibi olmayı seven çocuklar için ağaç ev modelleri seçtik. Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız bu modellerden biri mutlaka sizin çocuğunuzun “kendi dünyası” alacaktır…

İşte, çocuklar için ağaç ev modelleri…

1 – Kalabalık ailelere çift katlı model

1

Bir değil birkaç çocuğunuz varsa ve bahçeniz uygunsa sizin için en ideal model çift katlı ağaç ev olacaktır. İkinci katı yatak odası, ilk katı ise oyun alanı olarak tasarlayıp çocuğunuz hayal dünyasını geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

2 – Mini oyun alanlı model

2

Çocuğunuz için sadece kendine ait bir yaşam alanı değil aynı zamanda bir oyun parkı da inşa etmek istiyorsanız bu ağaç ev modeli tam aradığınız gibi. Evin dinamiğini oyun parkı konseptine göre kurarak bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

3 – Komplike model

4

Bu tarz ağaç evler sadece bir ev olarak değil aynı zamanda çocuğunuz birçok aktivitesini gerçekleştirebileceği bir ortam olarak da değerlendirilebilir. Bahçenizin uygunluğu durumunda büyük ve birkaç göz olarak yapacağınız bu ağaç evler çocuğunuz arkadaşları ile oyun oynaması, ödev yapması, hatta mini patiler bile düzenlemesine imkan tanır.

4 – Mini model

çocuklar için ağaç ev modelleri

Genellikle tercih edilen modeller arasında liste başı olan mini modeller hem yapımı hem de alan darlığına alternatif oluşundan neredeyse birkaç günde inşa edilecek kadar küçüktür. Bahçedeki büyük ağaçlardan destek alınarak kurulacak olan bu model ağaç evler çocuğun doğa ile olan bağını da güçlendirir.

5 – Bahçesi olmayanlara çözüm

a1

a2

Eğer ağaç ev kuracak bir bahçeniz yok ise, çocuğunuza ağaç ev konseptli bir oda kurarak da onu mutlu edebilirsiniz. Odanın verdiği imkanlar dahilinde yatağını, çalışma alanını, oyun alanını doğala yakın malzemeler ile dekore ederek ona adeta bir ağaç evde yaşıyormuş hissi verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ