19.09.2018 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

DESENLİ DUVAR BOYAMA TEKNİĞİ 1

DESENLİ DUVAR BOYAMA TEKNİĞİ 1

Son dönemlerin popüler dekorasyon detaylarından biri de desenli duvar boyama. Ustaların kendilerine has tekniklerle gerçekleştirdikleri ve genelde iki ya da üç renk katmanından oluşan bu tarz ile evinize apayrı bir hava katabilirsiniz.

Dekorasyoncular.com olarak duvar boyama tekniklerini ara ara siz okurlarımızla paylaşıp, kendi imkanlarınızla neler yapabileceğinizi anlatacağız. Bu yazılar sayesinde boyama işlemini yapacağınız duvarlara tüm çevrenizi hayran bırakabileceksiniz. O zaman lafı fazla uzatmadan hemen ilk tekniğimize geçelim.

Desenli duvar boyama tekniği 1

Not: Bu yazımızda sizlere malzeme listesi sunmayacağız. Çünkü bu işlem bir kendin yap projesinden ziyade bir iş tekniği olduğu için halihazırda boyama işlemini yaparken son dokunuşlar üzerine bilgiler içerecek.

İlk tekniğimiz iki kat boya ile gerçekleşen çizgi deseni. Bu teknik için ekstradan size gereken tek şey ise bir süpürge, çalı süpürgesi. Birbirine uyumlu iki renk boya ve bir çalı süpürgesi ile gerçekleşen tekniğin detayları da çok kolay.

İlk kat boyamızı saplı badana fırçası ile uygulayıp duvarlarımızın iyice kurumasını bekliyoruz. İyice kuruduktan sonra ana rengi duvarımıza bu sefer saplı badana fırçası değil de rulo fırça ile ve daha yoğun bir şekilde uygulamaya başlıyoruz.

boya1

Rulo fırçanın iki kat genişliğinde (70 cm kadar)  alanı boyadıktan sonra hemen çalı süpürgesi ile görselde görüldüğü gibi duvara paralel bir tutuş ile sert bir şekilde çekme işlemi yapıyoruz. Bu aşamada iki kişi olmak çok daha mantıklı. Biriniz boyar ve diğeriniz çekme işlemini yapar.

Evet biraz yorucu ve zahmetli bir iş ama, ortaya çıkacak sonuç her şeye değer cinsten.

Not: Bizi takip etmeye devam edin, yakında birbirinden güzel boyama teknikleri ile yine burada olacağız.

desenli duvar boyama

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ