16.10.2018 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

RENKLİ OFİSLER İÇİN İPUÇLARI

RENKLİ OFİSLER İÇİN İPUÇLARI

Daha verimli bir çalışma ortamı için dekorasyonun önemi tartışılmaz. Mobilya seçiminden mekan kullanımına, obje tercihinden renk seçimlerine kadar doğru dekorasyon iş motivasyonu açısından çok önemli. Peki, renkli ofisler için kurmak için nelere dikkat etmeniz gerek?

İşte, renkli ofisler için ipuçları…

 

1 – Rengarenk olmamaya dikkat

1

Renkli ofis dekorasyonu derken alaca bulaca rengarenk bir ofisten bahsetmiyoruz. Gerekirse tek bir rengi patlatarak da renkli bir ofise sahip olabilirsiniz. Özellikle koyu tonlarda mobilya ve duvar rengi olan ofisler için tamamen zıt gibi görünen bir renk ile kombinlenmiş bölümler ile renkli bir ofise sahip olabilirsiniz.

2 – Tona ton dinginlik sağlar

2

Renklerle aranız pek barışık değil ise en sevdiğiniz rengi belirleyerek ofisinizi tona ton tarzı ile tek rengin hakimiyetinde dekore edebilirsiniz.. Tona ton da dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ise, seçtiğiniz rengin en koyu tonunu duvara, açık tonlarını ise mobilya, obje seçiminde kullanmanız olacaktır.

3 – Obje seçimi önemli

3

Dekorasyonu tamamladınız, duvarları boyadınız, ama istediğiniz havayı elde edemediniz. Tekrar masraf yapmak da istemiyorsunuz. İşte burada objenin gücü devreye giriyor. Hemen en yakın alışveriş merkezine gidin ve başta ofis malzemeleri olmak üzere tüm küçük araçları renkliler ile değiştirin. Ardından da bir aksesuar mağazasına uğrayıp renkli objeler alın. Yaşanacak değişime siz bile inanamayacaksınız.

4 – Sade ama renkli

5

Renk denilince siyah ve beyaza hep haksızlık yapılıyor değil mi? Sanki onlar renk değilmiş gibi… Oysa sade, şık olmakta renkli ofis dekorasyonu anlamına geliyor. Genel renk seçimini beyaz ya da açık tonlarda yapmak istiyorsanız sadeliği de patlatmanız lazım. Nasıl mı? Seçtiğiniz rengin zıttı gibi görünen sıcak renklerden birini seçerek…

5 – Renkli mobilyalar

4

Dekorasyonda duvar boyası ve obje seçiminde patlayan renkler kadar mobilya seçiminde de öne çıkmalısınız. Modern çizgiler taşıyan yeni mobilyalarda tasarımcılar hemen hemen tüm renklere yer veriyorlar. Genel olarak istediğiniz renkler ile kombinlenen bu tarz ofis mobilyaları da renkli ofis dekorasyonu için oldukça önemli.

BONUS

renkli ofisler

Hep birlikte renkli ofis dekorasyon örneklerine göz atmışken toplantı salonunu es geçmek istemedik. Ofis için en önemli kararların alındığı, mühim misafirlerin ağırlandığı toplantı salonunu da ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ